İngilizce

Arzu Tekeli Kişisel Gelişim Kursu çocuklarımızın yabancı dil becerilerini geliştirerek, okul hayatlarındaki başarılarının arttırılmasının yanında geleceğe hazırlanmalarına katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Çocuklarımızın ilk ve orta öğretim de ingilizce öğrenmesine neden önem vermeliyiz?

Bilimsel çalışmalara göre  yabancı dil öğrenen çocukların beyinleri tek dil bilenlere göre çok daha farklı çalışıyor ve bu farklar çocukların ileriki yaşamlarında onlara mental anlamda pek çok fayda sağlıyor. Bu faydaların bazılarını sayacak olursak:

  1. Daha fazla kişi ile güvenle iletişime geçebilecekler.

Yabancı bir dili öğrendiğinizde, bütünüyle farklı bir grupla konuşmak için bir olasılık açılacaktır. Uluslararası bir şirkette veya seyahatlerinizde bu çok faydalı olacaktır.

  1. Eğitimde farklı ülkelere gitmek çocuklarımız için daha kolay olacak.

Yabancı dil bilmek, dünyanın kapılarını açar. Başka    bir dilde konuşma yeteneği, konuştuğunuz dil ziyaret ettiğiniz ülkenin dili olmasa bile seyahat kolaylaştırır. Belki bazı yerli halk bunu ikinci bir dil olarak da konuşabilir ve bu da size avantaj sağlar.

  1. İstihdam şansınızı artıracak ve daha yüksek bir ücret bekleyeceksiniz.

Bir iş başvurusunda bir dil bilmek günümüzde zorunludur ancak ikiden fazla bilmek çok büyük bir avantajdır. Başka dilleri bilmek sizi diğer adaylardan ayırır ve şansınızı lehinize çevirir. Bu ek beceriyle, daha yüksek bir ücret bekleyebilirsiniz.

  1. Yeni insanlarla tanışacaksınız.

Çalışma grubunuzda bir dil sınıfında yeni insanlarla tanışabilir veya seyahatleriniz sırasında öğrendiğiniz dilin konuşmacılarıyla tanışabilirsiniz. Başkaları tarafından ilham almak ve motive olmak için harika bir fırsat.

  1. Ufkunuzu genişletip dünyaya daha açık olacaksınız.

Bir dili öğrenmek sizi dünyayı farklı şekilde görmenizi sağlayacaktır. Yeni bir dil çalışırken dünyayla ilgili yeni bir vizyona sahip olursunuz.

  1. Kelime bilginizi genişletirsiniz.

Yabancı bir dilde kelime öğrenmek, ana dilinizde de sözcük dağarcığınızı genişletir. Tamamen yeni kelimeler öğrenebilir veya daha önceden bildiğiniz kelimeleri daha iyi anlayabilirsiniz.

  1. Bir dil öğrenmek beyniniz için bir egzersizdir.

Tamamen yeni bir dil yapısı ve gramer sistemi öğrenmek beyniniz için bir egzersiz gibidir. Dili öğrenirken anadilden çeviri yoluyla öğreniriz bu da beyin gücünü artırmak için harika bir yoldur.

  1. Başka kültürlere maruz kalacaksınız.

Yeni bir kültür hakkında bilgi edinme fırsatına sahip olacaksınız. Ülkenin gelenekleri ve tarihi hakkında bilgi edinebileceğiniz dil dışında, dilin nasıl geliştiğini ve hangi dillerin onu etkilediğini öğrenirsiniz.

  1. Uluslararası film, müzik ve edebiyatın tadını çıkarabileceksiniz.

En iyi uluslararası eserleri orijinal dilde yaşamak ve bunları yazar olarak tanımaktır. Bir dil öğrenin ve kültürel olarak vermesi gereken her şeyi keşfedin.

  1. Çok dilli olmanız sizi çoklu görevlerde daha iyi yapar ve hafızanızı geliştirir.

Beyin için, iki dil arasında geçiş yapmak iki görev arasında geçiş yapmak gibidir ve bu nedenle dil öğrenimi, çoklu görev yeteneklerinizi geliştirebilir. Yabancı kelimeleri öğrenmek hafızanızı geliştirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir